Ayın.Sitesi
haftanin_sitesi
Vikabet
350 TL Üyelik Bonusu
5 Dakikada Hızlı Para Çekme
Üye Olun
Home / Nasıl Oynanır / Gerçek para tavla oynamak

Gerçek para tavla oynamak

Rate this post

Gerçek para tavla oynamak ? Tavla oyunun kuralları nelerdir ? Bu yazımızda sizler için bu soruların cevabını vereceğiz.

Gerçek para tavla oynamak

Tavla oyunu boş zamanlarınızı eğlenceli geçirmek için oynanabilecek en güzel oyunlardan bir tanesidir. Tavlanın oyun tahtası yirmi dört adet haneden oluşmaktadır.  Oyunun başlaması için ilk önce taşların düzenli bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Bu taş dizilimini aşağıda bulunan resim üzerinden görebilirsiniz.

Tavla oyunun asıl amacı tahta üzerinde bulunan pulların tahtanın diğer tarafına geçirilmesi üzerine kuruludur. Bunu işlemi tamamladıktan sonra rakibiniz pullarını toplamadan önce sizin pullarınızı toplama işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Tavla tahtası üzerinde kurallara uygun bir şekilde pullarını ilk olarak toplayan oyuncu oyunu kazanmış olur.

Gerçek para tavla oynamak

 

Tavla oyunu iki adet zarla oynanır. Oyuna kimin başlayacağı karar vermek için oyuncular birer adet zar atar. Büyük zarı atan oyuncu oyuna başlamaya hak kazanır. İki zarın ikisini de eline alarak oyuna başlar. İki zarı beraber olarak atarak ilk hamlesini yapar. Zarların atışları sırayla yapılır. Ve zarların gösterdiği sayılar doğrultusunda oyuncular pullarını kendi toplama bölgelerine doğru götürmeye çalışır. Oyuncuların iki zarın gösterdiği sayıyı da oynaması gerekiyor. Oyuncu isterse bir tane pula iki hamleyi de oynayabilirken isterse iki pula gelen zar değerlerini farklı farklı oynayabilir. Oyuncuların iki zarı da kullanması gerekir. Eğer oyuncular çift zar atarsa yani iki zarda aynı değere sahip rakamları gösterirse oyuncu iki hamle yerine toplamada dört hamle oynamaya hak kazanır. İki veya daha fazla pul aynı aralıkta üst üste gelirse bu duruma kapı deniliyor.

paralı tavla oynamak için tıkla

Ve rakipler bu kapı olan bölgeye taş koyamıyor. Eğer oyuncu bir hanede tek pul bırakır ise rakip oyuncu o pulun üzerine yeni taş koyduğu zaman o pul vurulmuş veya kırılmış pul adını alır. Ve bu kırılan pulun oyuna tekrar dahil olabilmesi için oyuncu sırası geldiğinde  zarları kullanarak rakibin bölgesinde boş bir yuvaya girdirmesi gerekmektedir.

Gerçek para tavla oynamak adlı makalemizin sonuna geldik. Tavla nasıl oynanır ve tavla oyun kuralları hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Boş vakitlerinizde tavla oynayabileceğiniz en güvenilir sitelere ana sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kusura bakmayın bu paylaşımımız farklı bir yere yönlendirildi. Sağ üstten arama ile dilediğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

Baccard Nasıl Oynanır? Baccard Hilesi Var mı ?

Rate this post Baccard nasıl oynanır ? Bu yazımızda sizlere baccard nasıl oynanır ve baccard …

5 comments

  1. Tavla oynamak zaten güzel bir etkinlik bir de parayla olunca daha heyecanlı olacağını düşünüyorum. Deneyeceğim.

  2. Tavla oynayarak çok paralar kazandım gerçi şans işi bu belli olmaz. Gerçek hayatta rakiplerimi beklerim.

  3. Parayla tavla oynana siteler hangileri bilen var mı? çok iyi oynarım tavlayı kazanmak isterim.

  4. Tavlayı gerçek parayla oynayınca hep kaybediyorum şans mıdır nedir anlamadım gitti

  5. Tavlayı hep oynardım çok severim. Gerçek parayla daha bi keyifli oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahsegir Betsamba Vikabet Betpas Restbet Grosbet princessbet giriş